تبلیغات
دانلود هر چی که بخوای در - افزایش ظرفیت blu ray

آمار سایت
جستجو در وبلاگ
منوی اصلی
موضوعات مطالب
ابر برچسب
تبلیغات
محل قرار گیری بنر تبلیغاتی
آرشیو مطالب
نظرسنجی
نحوه آشنایی شما با وبلاگ Quick-downloadصفحات اضافه
پیوندهای روزانه
دوستان من
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر
» افزایش ظرفیت blu ray
افزایش ظرفیت blu ray ،
فورمت بلوری در صورت به‌كارگرفته شدن استانداردهای جدید از سوی سازندگان سخت‌افزار به‌زودی صاحب قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی می‌شود.

به گزارش ایسنا، این استانداردها كه احتمالا به‌زودی توسط انجمن دیسك بلوری نهایی می‌شوند، اول از همه ظرفیت دیسك بلوری را كه اكنون حداكثر 50 گیگابایت است، می‌توانند به 128 گیگابایت برسانند. به‌علاوه یك دیسك بلوری تك می‌تواند اطلاعات ثابت را در یك لایه و اطلاعات قابل رایت مجدد را در لایه دیگر ذخیره كند. 

با این همه پیش از این كه این تغییرات بتواند برای بلوری روی دهد، كنسرسیومی از سازندگان بلوری باید درباره آن به توافق برسند كه به عقیده ناظران، تا پایان تابستان روی می‌دهد اما دیسك‌های جدید هم‌چنان با شماری چالش‌ها برای به‌كارگیری توسط مصرف‌كنندگان مواجهند؛ از جمله این مساله كه بلوری‌پلیرهای فعلی نمی‌توانند از امكانات دیسك‌های بلوری جدید بهره ببرند و نیاز به ارتقاء دارند.

دو فورمت دیسك بلوری جدید، BDXL و IH-BD هستند؛ گفتنی است بلوری، فورمت كیفیت بالای نسل جدید دیسك‌های DVD است كه پنج برابر آن‌ها ظرفیت دارد و در سال 2008 موفق شد رقیب خود، فورمت HD DVD را شكست دهد.تاریخ: چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389 موضوع: كامپیوتر , لینک ثابت نظر ها () بازدید :
ادامه مطلب افزایش ظرفیت blu ray